Svíčky po vědecku

2011-03-31

 

Svíčky po vědecku

Všichni víme, že mihotající se plamen svíčky nás může sladce ukolébat. Málokdo však tuší, že za tímto jevem se skrývá spousta chemie a fyziky. Již po celá staletí svíčky fascinovaly celou vědeckou komunitu.

V roce 1860 hovořil vědec Michael Faraday na mnoha přednáškách na téma "historie chemie svíček", ve kterém popisoval mnoho jevů, které nastávají při hoření svíčky. Informace pro svoje přednášky získal důkladným studováním plamene svíček a jeho chováním v různém prostředí.

V roce 1990 NASA vyzdvihla výzkum svíček na úplně jinou úroveň provozováním výzkumu hoření svíčky ve vesmírném prostředí. Vědci z celého světa zkoumají plamen svíce a jeho složení. A v neposlední řadě tisíce studentů v rámci svých školních projektů zkoumají jak funguje teplo, světlo a zrcadla často právě pomocí svíček.

 

Chcete se dozvědět jak svíčka hoří, proč jde plamen vždy nahoru, jaké je složení jeho plamene a další zajímavé informace? Celý článek najdete zde >>>


 

VHS Digitalizace videokazet na profesionálním videopřehrávači a VHS převod, videopřepis, remastering, úprava obrazu, střih videa. | Venkovní vířivka Villeroy Boch pro celoroční provoz. Zateplená vířivka s nízkou spotřebou od Villeroy & Boch. Máme také originál Jacuzzi vířivky. |